Mariusz Walinowicz

Oficjalna strona Mariusza Walinowicza

Cropp Tattoo Konwent 2014

W ostatni weekend kwietnia wrocławski Browar Mieszczański zamienił się w mekkę miłośników sztuki tatuażu. Spotkania ze światowej sławy tatuatorami, koncerty muzyki niezależnej, pokazy artystyczne i wystawy. To wszystko sprawia, że konwent jest wyjątkowym wydarzeniem.

DSC_0065W pięknych przestrzeniach Browaru Mieszczańskiego przez dwa dni swój kunszt prezentowało przeszło 120 tatuatorów z Polski i świata. Tradycyjnie odbyły się konkursy, w których ocenione zostały najlepsze tatuaże w kilku kategoriach tematycznych: tatuaż duży/mały czarno-szary, duży/mały kolorowy, tatuaż tradycyjny-prosty, tatuaż realistyczny oraz tatuaż neo-tradycyjny. Tatuaże wykonane podczas konwencji oceniane były przez Jury w składzie: Zappa, Karol Krawczyk oraz Darek Darecki, które nagrodziło twórców najlepszych prac. Na konwencie zjawili się również wystawcy oferujący alternatywną odzież, kolczyki i sprzęt do tatuowania.

Cropp Tattoo Konwent to jednak nie tylko święto tatuażu, ale i znakomita muzyka, pokazy modowe i elektryzujące występy. Na scenie koncertowej zagrały m.in. takie zespoły jak: Laura Palmer, Obsessions, Zwłoki, Deafness by Nosie a także Castet. Na konwencie swój pokaz podszyty lekką nutką erotyzmu zaprezentowała Lucky Hell – pochodząca z Finlandii połykaczka mieczy. Następny pokaz „DollHouse” należał do Diany Błażków i Aniki Stanclik. Kolejną atrakcją była mroczna wystawa prac Krystiana Leńczuka. Trzecią edycję Cropp Tattoo Konwent we Wrocławiu odwiedziło ponad 5 tysięcy osób, ustalając tym samym rekord.

Mnóstwo odwiedzających, świetne występy i fantastyczna pogoda. Wrocławski festiwal tatuażu już za nami. Wszystkim miłośnikom tej niezwykłej sztuki, jaką jest tatuaż artystyczny pozostaje czekanie na kolejną edycję.

realizacja: Joanna Popielarz i Mariusz Walinowicz

GALERIA: