Mariusz Walinowicz

Oficjalna strona Mariusza Walinowicza

wRomantic Festival 2014 i James Blunt

W niedzielę na wrocławskim Stadionie Miejskim odbył się wRomantic Festival, czyli najbardziej romantyczny festiwal w Polsce. Fantastyczni artyści, pokazy lotnicze, oświadczyny, róże i oczywiście piękne rockowe ballady – a to tylko część zaplanowanych atrakcji.

DSC_0011

Organizatorzy poinformowali, że sprzedano prawie 90% biletów a sprzęt, nagłośnienie i światła sceniczne przyjechały do Wrocławia 11 tirami. Igor Nurczyński – prezes fm pro przyznał, że w planach jest już druga edycja wRomantic Festiwal.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Kasia Sochacka. Rozgłos przyniósł jej udział w programie „Mam Talent”, w którym dotarła aż do finału. Na rozgrzanie artystka zaśpiewała swój pierwszy singiel „Czasu części pierwsze”. Publiczności spodobało się wzruszające wykonanie piosenki „Angel”, po którym nagrodzono artystkę dużymi brawami.

Następnie na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak, która między innymi wykonała swoje największe przeboje a także utwór z nowej płyty – singiel promujący album pod tytułem „Nowy ty, nowa ja”.

Koncerty nie były jednak jedynymi atrakcjami. Podczas imprezy mogliśmy także podziwiać pokazy lotnicze Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Odbyły się również publiczne oświadczyny. Dwóch śmiałków odważyło się publicznie oświadczyć swoim ukochanym. Wybranki ich serc wypowiedziały magiczne słowa „Tak”. Wyjątkowo romantyczny festiwal w pełni tego słowa znaczeniu.

DSC_0039

DSC_0055Około godziny 19:30 na scenie pojawił się James Arthur – zwycięzca programu X Factor, obecnie jedno z najgorętszych nazwisk na Wyspach Brytyjskich. Emocjonalne wykonanie utworu „Recovery” i oczywiście wielkiego przeboju „Impossible” sprawiło, ze na twarzach fanek pojawiły się łzy. Trzeba docenić także świetny kontakt Jamesa z publicznością zgromadzoną pod sceną.

Następnie przyszedł czas na zespół Alphaville. Twórcy jednego z największych hitów w historii muzyki pop „Forever Young” mimo swojego wieku zaprezentowali doskonałą formę. Nie zabrakło również wielkiego przeboju „Big In Japan” a także „Sounds Like a Melody”. Mimo przelotnego deszczu publiczność doskonale się bawiła.

Po tylu emocjach przyszedł czas na gwiazdę wieczoru. Mało kto potrafi stworzyć taki romantyczny nastrój jak właśnie James Blunt. Świetny kontakt z publicznością i piękne ballady – publiczność była oczarowana. Do wielkiego wzruszenia przyczyniły się takie przeboje jak „Carry You Home” i oczywiście „Goodbye My Lover”. Publiczności szczególnie spodobało się wykonanie utworu „Postcards”, podczas którego Blunt grał na ukulele. Nie zabrakło również nowszych hitów, czyli „Bonfire Heart” oraz „Heart To Heart”.

wRomantic Festiwal 2014 na Stadionie Miejskim zakończył pokaz sztucznych ogni. Podziękowania należą się organizatorowi, czyli FM PRO, dzięki którym mogliśmy uczestniczyć w tym fantastycznym wydarzeniu.

Asia

realizacja: Joanna Popielarz i Mariusz Walinowicz

GALERIA: